Domů   RSS   Registrace   A A A A  

Intuitivní vnímání, intuitivní vidění / www.intuitivni-vnimani.eu

Nacházíte se zde: www.intuitivni-vnimani.eu » Menu » ČLÁNKY, STUDIE » Jak je to s maskou ....

Jak je to s maskou ....

INTUITIVNÍ VNÍMÁNÍ

Jak je to s maskou pro metodu Marka Komissarova ?

Častokrát narážíme na pochybnosti týkající se regulérnosti masky, která je nejběžněji používána pro aktivaci mimosmyslového vnímání vyučovanou v rámci metody Marka Komissarova. Rád zde uvedu své zkušenosti a odpovím na dosud nezodpovězené otázky, ze kterých tyto pochybnosti vychází.

Předně bych chtěl uvést, že maska Mindfold, která je tou zpochybňovanou maskou, není první, která se v metodě používala. V prvopočátcích se používala šitá plátěná maska, která vznikla na zakázku pro tuto metodu. Jelikož jsme dospělé začali vyučovat vidění teprve v nedávné době (dlouho jsme žili v přesvědčení, že rozkoukat se zřejmě ani nemohou), byla tato schopnost dlouho vyučována pouze u dětí do 12ti let.

Děti byly s touto první maskou vyučovány se zavřenýma očima, jelikož maska kopírovala obličej i s očima a tyto nemohly být otevřené. Ačkoliv i takto děti zmiňovanou schopnost dokázaly aktivovat a viděly, samotnou aktivaci a rozvoj schopnosti tento způsob však značně ztěžoval, neboť jde stále o to, přesvědčit se vnitřně, že vidět možné je. To je mnohem snazší, pokud jsou oči otevřené a tedy později autor metody nalezl právě zmiňovanou masku Mindfold, která je vyrobena tak, že ve vnitřním výřezu lze oči otevřít, přičemž jsou oči lemovány černým silným molitanem tak, aby vidět nebylo. Výrobce i u svého výrobku tuto světlonepropustnost uvádí. Zde je však nutné podotknout, že maska musí být dobře nasazena. To je úkolem lektorů, kteří metodě vyučují. Pokud se maska správně nasadí, lze oči otevřít a přesto přes masku očima nevidět.

Vnitřně je každý přesvědčen, že s otevřenýma očima vidíme, se zavřenýma nevidíme. Tedy je snazší se přesvědčit o tom, že vidět lze, když máme oči otevřené. Pokud se schopnost správně a sám podotýkám odborně aktivuje, děti přes masku uvidí, i když je správně nasazena. Sám při kurzech děti vedu k tomu, aby si masku správně nasadily, zjistily, že s otevřenýma očima nevidí, v tom se přesvědčíme několikrát a teprve potom, schopnost aktivujeme, aniž bychom mezitím s maskou na očích manipulovali. I když se s maskou nehýbe, děti při správném postupu velice rychle schopnost aktivují. Následně v přesné posloupnosti a sestavenými cviky vidění zdokonalují a stabilizují. Díky této masce dosahují žádané schopnosti mnohem rychleji a tedy následně, když je vidění na výborné úrovni přecházíme k dalšímu bodu, a to vidění se zavřenýma očima (u dětí s dobrým fyzickým zrakem), nebo napasováním tohoto alternativního vidění k očím fyzickým (u dětí s brýlemi).

Tento postup mohu zaručit pouze u oficiálních lektorů metody Marka Komissarova. Samozřejmě, že vše vypadá velice jednoduše a objevují se podnikavci, kteří se rozhodli „rozkoukávat“ děti po svém. Maska Mindfold je vyráběna pro relaxaci do letadla a je samozřejmé, že pokud si někdo masku špatně nasadí – což je vidět zejména na videích, které jsou uveřejněny pro zpochybnění naší metody, může různými skulinkami koukat fyzickýma očima. Špatně nasazená maska je však patrná, není nasazena rovnoměrně atd …

Jelikož se masky Mindfold dají sehnat pouze ze zahraničí, dodací je lhůta dlouhá, a proto jsme si často museli vypomoci jiným způsobem. Věřte mi, že kouzlo není v masce, máme studenty, kteří pracují v začerněných a přelepených lyžařských brýlích, či maskách jiného typu. Sám mám nahraná videa, kde se pracuje i v jiných maskách a jelikož se strhla pozornost veřejnosti na nejčastější masku, je zřejmě čas tato videa ukázat.

Nepotřebuji nikoho individuálně přesvědčovat o reálnosti naší metody, myslím, že pokud lidé vidí děti, které po kurzu odkládají brýle a slepí začínají vidět, je zbytečné bavit se o regulérnosti masek. Přesto jsem s Markem Komissarovem natočil při jeho nedávné návštěvě video, ve kterém názorně ukazujeme funkčnost našich masek i vidění v masce jiné. Tuto masku jsem připravil upravením plaveckých brýlí s černou gumou kolem očí, kterým jsem nejprve černou barvou přestříkal skla oboustranně, následně jsem vložil do vnitřní části zateplovací fólii na radiátory (polystyren s hliníkovou fólií) a nakonec přelepil čtyřmi vrstvami černé izolepy. Teprve potom byl Mark s výsledkem spokojený a začali jsme natáčet. A světe div se …. oni vidí.

 

 

Je mi jasné a ze zkušenosti vím, že pokud má někdo jasno o tom, jak to nefunguje ještě předtím, než se na věc podívá, nepřesvědčí jej sebelepší argument a sám si najde další vysvětlení, jak to může být. Ale také vím, že kdo si tuto metodu najít má, ten si ji najde a změnit život si může…

Zajímavý je i fakt, že naše kurzy začínají vyhledávat i oční lékaři, kterým se do rukou dostaly naše děti s odloženými brýličkami :).

Postupně začnu zveřejňovat videa, na kterých jsou převážně děti, které již bez brýlí vidí, ačkoliv jejich vada byla „neléčitelná“. Bohužel nemám svolení ke zveřejnění všech případů, kdy jako důvody jsou nejčastěji právě obavy z reakce skeptických lidí na něco takového. Bohužel při pohledu na komentáře pod mnoha články a videi, či kontra-videi, musím říci, že tento důvod chápu … Snad bude líp a jednou se bude tato metoda brát vážně. Mimochodem, v prosinci by měly být zveřejněny výsledky prvního rozsáhlejšího vědeckého výzkumu Komissarovovy metody z Itálie a velice rád je zde zpřístupním.

Připojím ještě jeden svůj názor – nedivím se pobouření skeptické veřejnosti – vyrojilo se mnoho „intuitivních učitelů“. Hodit však do stejného pytle, po návštěvě některého z nich, i naši původní a účinnou metodiku, mi úplně fér nepřijde. Nechtěl jsem (a Marka jsem od toho také odrazoval) nijak reagovat na všechny ty výzvy k dokazování, jelikož bychom následně očišťovali i ostatní plagiátory. Ale přeci jen, pokud ukážeme své vlastní skutečné výsledky, lidé si najdou cestu k nám.

Přeji všem jasnou mysl a snad na viděnou.

Jan Světlák – lektor a organizátor kurzů Marka Komissarova

odkaz na článek Jana Světláka

http://kristall-centrum.cz/2014/11/jak-je-to-s-maskou-na-metodu-marka-komissarova/


INTUITIVNÍ VIDĚNÍ
Naši partneři

https://www.intuitivni-vnimani.eu/menu/kontakt/kontakty/


https://www.jinakcentrum.cz


https://www.selavis.cz


http://www.skolaprirodnimediciny.cz/


http://kurzy-kresleni-malovani.cz/


http://www.lecivedivadlo.cz/


http://alternativnicentrum.webnode.cz/


http://www.vedomy-dotek.cz/


http://www.intuitivni-vnimani.eu/menu/terminy-a-ceny-kurzu/


http://www.cestanadeje.cz/


http://kristall-centrum.cz/


Náš tip

Kontakty

ŘEPKOVÁ ZDEŇKA

intuitivni vnímání - Zdeňka Řepková - intuitivní vidění

CERTIFIKOVANÁ LEKTORKA

tel:+420 778 427 978

intuitivni-vnimani@seznam.cz

OLOMOUC


Předpověď počasí


Google+